Nie-postanowienia noworoczne

Moi drodzy, nowy rok, nowe wyzwania! Nie wierzę w postanowienia noworoczne. Wierzę w prawdziwe działanie, spontaniczność, ciągły rozwój. Wierzę w Chwilę, która podpowiada nam, żeby coś zrobić. Choćby to była najbardziej popaprana rzecz. Tu i teraz!

Tak się osiąga cele. Czynnikami X są wytrwałość połączona z fantazją. Ta pierwsza dolewa paliwa do baku, kiedy przestaje nam się chcieć, kiedy mamy kryzys. Ta druga zaś jest zapłonem, inspiracją, która każe wsiąść za kółko by w ogóle ruszyć. Z impetem, werwą, energią. Nawet przy -15 stopniach Celsjusza. Choćby przy +50 stopniach Celsjusza.

Dlatego nie zwalniamy tempa! 2016 zaczynamy z grubej rury. Na dniach nowe miejsca. Raczej umiarkowanie pod kątem treści, bo wyjazd nie będzie tylko i wyłącznie podróżniczo-relaksacyjny. Nie mniej jednak, czekajcie!

Dalej również ciekawie, ale póki co nie zdradzam szczegółów. Jeżeli zdrowie pozwoli – będzie się działo, oj będzie!

A za kilka dni? Zrobię coś zupełnie wbrew sobie. Na przekór. Przyznaję, to mnie nawet trochę kręci. Przekraczanie wszelkich granic, ale głównie tych niewygodnych, nieoczywistych, z pozoru pozbawionych sensu, bywa niesamowicie inspirujące. Ostatnio goszczę w królestwie właśnie tylko takich, raczej nieszablonowych, pomysłów. Świecie fantazji. Odkryłem je na nowo! Powróciłem.

I wiecie co? Dobrze mi tutaj! 🙂 Coś jeszcze? Tak. Mam dużo paliwa. Czego i Wam serdecznie życzę w 2016 i kolejnych!

Aloha, Wasz A!

***

Errata dotycząca książki Pana Tadeusza Biedzkiego. Lektura choć dotyka tematu do tej pory niemal dziewiczego, nie jest czymś przełomowym. Momentami ciekawa, dosyć przewidywalna, nieustannie jednak chcesz chłonąć kolejne kartki. A to się ceni! Autor pisze o ciężkich tematach w lekki sposób. To nie jest książka o eboli. To lektura o życiu niczym z innej planety. Warto ją przeczytać i docenić SZCZĘŚCIE, jakie mieliśmy, gdy los wysłał naszych rodziców w inne rejony świata niż Czarny Ląd.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s